K čemu slouží deratizační stanička?

28.02.2022

Staniček je několik druhů, ale v zásadě všechny plní stejný úkol. Uschovají do sebe jedovou nástrahu, aby se neválely volně po zemi a nebyly pozřeny jinými, necílovými, druhy. Stanička se vybírá podle toho, na jakého hlodavce primárně cílíme a do jakých míst bude použita. 

Na co si dát při výběru pozor?

Jestliže cílíme na potkana anebo krysu, je třeba vybírat staničku s větším otvorem, která je určena právě pro tyto hlodavce. Menší hlodavec se do této staničky k nástraze dostane také, ale obráceně by to už nešlo.  Pokud si nejste jistí druhem zacílení, zvolte větší otvor, tím rozhodně nic nezkazíte.  

Do míst, kde se pohybují děti anebo domácí zvířata je bezpečnější použít uzamykatelnou staničku, do které se bez klíče nedostanou. Klasická stanička s víčkem je sice dostačující, ale je třeba myslet na to, že ji jde jednoduše otevřít nadzvednutím víka.

Výhodou multifunkčních staniček je, že svou velikostí nabízejí také místo pro použití mechanických pastí, disponují různými vnitřními závěsnými systémy anebo jsou v nich navíc misky pro vložení nástrahy. Cena bývá u těchto modelů většinou vyšší, ale za to nám nabízí širší možnost využití.

Kam staničku umístit?

Staničky se umisťují do blízkosti nor, cestiček hlodavců a na místa, kde nám hlodavci cestují a vyhledávají něco dobrého k snědku. Staničky se používají jak do vnitřních, tak i venkovních prostor a rozmisťují se ve vzdálenosti 4 až 10m od sebe, v závislosti na rozsahu zamoření.  Vzhledem k opožděnému působení jedových nástrah, není potřeba staničky doplňovat příliš často, ať zbytečně nekrmíte již nakrmené hlodavce. Nicméně, nezapomeňte staničky kontrolovat a doplňovat alespoň jednou týdně.

www.deratizaceshop.cz
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky