Chytil jsem myš! Kam s ní?

04.03.2022


Pro začátek je dobré vědět, že bychom neměli manipulovat s živou, ani s mrtvou myši, bez ochranných pomůcek. Ve skutečnosti bychom takto neměli zacházet ani s jejím hnízdním materiálem anebo výkaly. Myši mohou na člověka přenášet řadu nemocí, jako jsou např. hantaviry, hemoragické horečky, dýmějový mor anebo salmonellu. Proto je dobré mít vždy po ruce rukavice, sáček a malou lopatku. 

Pojďme se teď  ale spolu podívat na jednoduché kroky, jak se takového živého či mrtvého hlodavce vůbec zbavit.

Mrtvý hlodavec

Pokud použijeme k likvidaci hlodavců jedové nástrahy, mechanické pasti anebo elektrické pasti, zůstanou nám v pasti anebo v jejich blízkém okolí mrtví hlodavci.  Před jejích likvidaci si nasaďte gumové rukavice, připravte si plastový sáček, popř. nějakou malou lopatku, kterou hlodavce do sáčku naberete. Nezapomeňte dát do sáčku také všechny předměty znečištěné od myší, včetně výkalů, hnízdního materiálu anebo jídla.

Jakmile bude okolí čisté, sáček utěsněte, ale nevytlačujte ven přebytečný vzduch. Vytlačením by mohlo dojít k šíření choroboplodných zárodků, bakterií anebo virů. Poté sáček vyhoďte do venkovního koše a ruce i rukavice omyjte vodou s mýdlem, popř. použijte dezinfekční prostředek.



Živý hlodavec

Pokud patříte mezi lidi, kteří preferují spíše humánnější chytání hlodavců, určitě raději sáhnete po tzv. živolovné pasti. Tato past se používá převážně v místech, kam z hygienických či jiných důvodů nelze použít mechanickou past anebo jedovou nástrahu. U tohoto druhu odchytu je potřeba past kontrolovat každý den, a poté chycenou myš vypustit. 

V případě, že chcete používat tuto živolovnou past, určitě si předem promyslete nejlepší místo k následnému vypuštění hlodavců. Hledejte ideálně neobydlenou oblast nejméně 2 km od vašeho domova, aby se k vám myš opět nevrátila.

Myslete na to, že myš může škodit někomu jinému, proto se vyvarujte místům v blízkosti domů, farem, podniků a vyberte raději oblast se spoustou vegetace.


Vypuštění živé myši

Před kontrolou pasti si opět nasaďte gumové rukavice a vizuálně anebo poslechově zkontrolujte, zda je myš v pasti opravdu chycena. Past umístěte do krabice anebo kbelíku a přepravte ji k místu vypuštění.  Pokud nechcete, aby myš po vypuštění běžela hned k vám, použijte jako bariéru poleno anebo jiný předmět. Položte tuto bariéru na zem mezi své nohy a past otočte tak, aby se otevírala dolů a umožňovala hlodavci vypadnout ven. Nemusíte mít obavy, myš se krátkým pádem z pasti na zem nezraní.

Po vypuštění vyčistěte past od všech nečistot a výkalů, a připravte k dalšímu použití. Rukavice i ruce na závěr opět omyjte vodou s mýdlem.



www.deratizaceshop.cz
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky